V sobotu 2. listopadu proběhla mohutná oslava naší plnoletosti !!
Multimediaexpo.cz je již 18 let na českém internetu !!
V tiskové zprávě k 18. narozeninám brzy najdete nové a zásadní informace.

Šablona:Článek dne/2014/35

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
m (Zamyká „Multimediaexpo.cz:Článek dne/2014/35“: Prevence...svůj požadavek můžete vložit na diskusní stránku ([edit=sysop] (do odvolání) [move=sysop] (do odvolání)))
 
(Není zobrazeno 5 mezilehlých verzí.)
Řádka 1: Řádka 1:
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
-
[[Soubor:Eugenie Bouchard FedCup 2014 FLICKR.jpg|right|160px|Eugénie Bouchard během Fed Cupu 2014]]
+
[[Soubor:Tina Turner 1971.JPG|right|160px|Tina Turner v roce 1971]]
-
'''[[Eugenie Bouchardová|Eugenie „Genie“ Bouchard]]''' (* [[25. únor]]a [[1994]]) je [[Kanada|kanadská]] [[tenis]]tka, která na profesionální okruh vstoupila v roce 2009. Ve&nbsp;své dosavadní kariéře vyhrála na okruhu [[Ženská tenisová asociace|WTA&nbsp;Tour]] jeden singlový turnaj, když triumfovala na květnovém Nürnberger&nbsp;Versicherungscup&nbsp;2014. Z dvouhry i čtyřhry odešla jedenkrát jako poražená finalistka. V&nbsp;rámci [[Ženský okruh ITF|okruhu ITF]] získala šest titulů ve&nbsp;dvouhře a&nbsp;jeden ve&nbsp;čtyřhře.
+
'''[[Tina Turner]]''' (* [[26. listopad|26.&nbsp;listopadu]] [[1939]]) je [[Spojené státy americké|americká]] [[rock]]ová [[Zpěvák|zpěvačka]] a [[Herec|herečka]], jedna z nejpopulárnějších hvězd 80.&nbsp;let 20.&nbsp;století s&nbsp;charakteristickým chraplavým hlasem.
-
Na [[žebříček WTA|žebříčku WTA]] byla ve&nbsp;dvouhře nejvýše klasifikována v&nbsp;říjnu 2014 na&nbsp;'''5.&nbsp;místě''' a&nbsp;ve&nbsp;čtyřhře pak v&nbsp;srpnu 2013 na&nbsp;'''103.&nbsp;místě'''. Od června 2011 se na její přípravě podílela bývalá francouzská finalistka Wimbledonu [[Nathalie Tauziatová]]. Hlavním tréninkovým centrem je&nbsp;floridská Tenisová akademie Nicka Savianiho. Do sezóny 2014 vstupovala bez hlavního trenéra. V jejím průběhu se koučem stal Nick&nbsp;Saviano.  
+
Koncem padesátých let odešla se svou sestrou do Saint Louis, kde poznala hudebníka [[Ike Turner]]a, vedoucí osobnost skupiny Rhythm Of King. Po svatbě v roce [[1958]] jí Ike navrhl změnit si jméno na umělecké Tina Turner. V roce [[1960]] vznikají pod hlavičkou Ike & Tina Turner jejich první společné nahrávky. Nejúspešnějším rokem Tiny a Ikea byl rok [[1971]], kdy se [[revival]]em skladby ''Proud Mary'' skupiny [[Creedence Clearwater Revival]] dostali do americké hitparády Top 10. Skladba byla z alba ''Workin' Together'', které bylo jejich najprodávanějším albem vůbec. První sólovou skladbu nazpívala až roku [[1966]]. Byla to píseň ''River Deep, Mountain High''.
-
Na nejvyšší [[Grand Slam (tenis)|grandslamové]] úrovni se probojovala nejdále do finále londýnského [[Wimbledon 2014 – ženská dvouhra|Wimbledonu 2014]], v němž hladce podlehla [[Petra Kvitová|Petře Kvitové]]. Stala se tak vůbec první Kanaďankou v historii, která prošla do finále dvouhry seniorského Grand Slamu. Na dvou předcházejících majorech vypadla v semifinále. Na [[Australian Open 2014 – ženská dvouhra|Australian Open 2014]] do něj postoupila po třísetové výhře nad bývalou světovou jedničkou [[Ana Ivanovićová|Anou Ivanovićovou]]. Po krajance Carling&nbsp;Bassettové-Segusové se tak stala druhým kanadským tenistou v [[otevřená éra světového tenisu|otevřené éře tenisu]], včetně mužů, který postoupil do této fáze. Mezi poslední čtveřicí hráček pak nestačila na Číňanku [[Li Na]]. Na&nbsp;antukovém French Open 2014 ji ve stejné fázi vyřadila [[Maria Šarapovová]].
+
Extravagantní způsob života Ike Turnera, jeho alkoholová a drogová závislost, agresivní a brutální chování se k Tině, vedli v roce [[1976]] k jejich rozvodu. Rozvod a problémy s ním spojené neměly za následek jen rozpad skupiny, ale zabrzdily i slibně se rozvíjející Tininu sólovu kariéru. Aby uspíšila rozvod, souhlasila s tím, že Ikovi zůstanou všechna práva na jejich nahrávky. Během následujících osmi let zpívala v klubech a kasínech [[Soul (hudba)|soulový]] repertoár.
-
Sezónu 2014 rozehrála po boku [[Milos Raonic|Milose Raonice]] jako reprezentantka [[Kanada|Kanady]] na [[Hopmanův pohár|Hopman Cupu]]. V základní skupině A se Kanaďané umístili na druhé příčce za [[Polsko|Polskem]], což byl pro zemi javorového listu historicky nejlepší výsledek na [[Hopmanův pohár|perthském turnaji]].  
+
V roce [[1983]] se konečně prosazuje hitem ''Let´s Stay Together''. Zásadním zlomem je rok [[1984]], kdy vychází velice úspěšné album ''Private Dancer'', provázené stejnojmenným hitem a především skladbami ''What's Love Got To Do With It?'' a ''Better Good To Me''. Tina Turner změnila nejen svůj hudební styl, ale mění i vzhled a stává se sexsymbolem. Léta [[1984]] [[1992]] byla pro Tinu nejúspěšnější v celé kariéře. V tomto období nahrála řadu nezapomenutelných hitů: ''Private Dancer'', ''We Don't Need Another Hero'', ''Simply the Best'', ''Typical Male'', ''Steamy Windows'', ''I Can't Stand the Rain'' a ''It Takes Two''.
-
Potom vstoupila do [[Australian Open]], poprvé jako nasazená hráčka na grandslamu. V roli turnajové třicítky si na úvod poradila s čínskou hráčkou startující na divokou kartu. Ve&nbsp;třetí fázi bez potíží zdolala [[Lauren Davisová|Lauren Davisovou]] 6–2 a 6–2, aby ji ani v osmifinále nezastavila Australanka [[Casey Dellacquová]]. Poprvé v kariéře tak postoupila do čtvrtfinále Grand&nbsp;Slamu...
+
Roku [[1985]], devět let od rozvodu, dostala Tina čtyři ceny [[Grammy Award]] a první zlatou desku. Na koncertě v Rio de Janeiro [[16. leden|16. ledna]] [[1988]], během [[turné]] ''Break Every Rule'', vidělo Tinu 182&nbsp;000 diváků. Tento rekord je zaznamenaný i v [[Guinnessova kniha rekordů|Guinessově knize rekordů]]...
-
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>
+
<noinclude>[[Kategorie:Archiv Článků DNE]]</noinclude>

Aktuální verze z 10. 1. 2018, 22:07

Tina Turner v roce 1971

Tina Turner (* 26. listopadu 1939) je americká rocková zpěvačka a herečka, jedna z nejpopulárnějších hvězd 80. let 20. století s charakteristickým chraplavým hlasem.

Koncem padesátých let odešla se svou sestrou do Saint Louis, kde poznala hudebníka Ike Turnera, vedoucí osobnost skupiny Rhythm Of King. Po svatbě v roce 1958 jí Ike navrhl změnit si jméno na umělecké Tina Turner. V roce 1960 vznikají pod hlavičkou Ike & Tina Turner jejich první společné nahrávky. Nejúspešnějším rokem Tiny a Ikea byl rok 1971, kdy se revivalem skladby Proud Mary skupiny Creedence Clearwater Revival dostali do americké hitparády Top 10. Skladba byla z alba Workin' Together, které bylo jejich najprodávanějším albem vůbec. První sólovou skladbu nazpívala až roku 1966. Byla to píseň River Deep, Mountain High.

Extravagantní způsob života Ike Turnera, jeho alkoholová a drogová závislost, agresivní a brutální chování se k Tině, vedli v roce 1976 k jejich rozvodu. Rozvod a problémy s ním spojené neměly za následek jen rozpad skupiny, ale zabrzdily i slibně se rozvíjející Tininu sólovu kariéru. Aby uspíšila rozvod, souhlasila s tím, že Ikovi zůstanou všechna práva na jejich nahrávky. Během následujících osmi let zpívala v klubech a kasínech soulový repertoár.

V roce 1983 se konečně prosazuje hitem Let´s Stay Together. Zásadním zlomem je rok 1984, kdy vychází velice úspěšné album Private Dancer, provázené stejnojmenným hitem a především skladbami What's Love Got To Do With It? a Better Good To Me. Tina Turner změnila nejen svůj hudební styl, ale mění i vzhled a stává se sexsymbolem. Léta 19841992 byla pro Tinu nejúspěšnější v celé kariéře. V tomto období nahrála řadu nezapomenutelných hitů: Private Dancer, We Don't Need Another Hero, Simply the Best, Typical Male, Steamy Windows, I Can't Stand the Rain a It Takes Two.

Roku 1985, devět let od rozvodu, dostala Tina čtyři ceny Grammy Award a první zlatou desku. Na koncertě v Rio de Janeiro 16. ledna 1988, během turné Break Every Rule, vidělo Tinu 182 000 diváků. Tento rekord je zaznamenaný i v Guinessově knize rekordů...