Přejeme Vám krásné svátky a 52 týdnů pohody a štěstí v roce 2025 !
The Police
Z Multimediaexpo.cz
m (1 revizi) |
m (1 revizi) |
Aktuální verze z 22. 10. 2013, 12:32
100px
je tříčlenná rocková skupina. Tvoří ji zpěvák a baskytarista Sting, kytarista Andy Summers a bubeník Stewart Copeland. Největší popularity dosáhla na začátku 80. let. Stylově se dá zařadit do new-wave po bok XTC, Pretenders či The Jam, ovšem citelně ovlivněného reggae a punkem. Album Synchronicity z roku 1983 vystoupalo na první příčku v britské i americké hitparádě, kde se dokonce stala osmkrát platinovou. Skupina se nikdy oficiálně nerozpadla, ale poslední společné vystoupení měla na charitativním koncertě v roce 1986, od té doby se jednorázově sešla jen dvakrát.
The Police se vrátili v roce 2007, kdy zahráli na 49. udílení cen Grammy. V roce 2007 uspořádalu celosvětové turné a v červenci 2007 zahráli na charitativním koncertě Live Earth.
Obsah |
Historie
The Police založil na začátku roku 1977 americký bubeník Stewart Copeland. Po rozpadu své progressive rockové skupiny se Copeland snažil založit novou tříčlennou skupinu a připojit se tak k tehdy vzkvétající londýnské punkové scéně. Zpěvák a baskytarista Sting, kytarista Henry Padovani s ním začali zkoušet v lednu 1977, a po měsíci zkoušení už nahrávali svůj první singl Fall out/Nothing achieving. V březnu a dubnu byla tato skupina předkapelou na turné Cherry Vanilla a Wayne Country Electric Chairs.
V květnu si producent Mike Howlet pozval Stinga a zkušeného kytaristu Andyho Summerse, aby s ním vytvořili projekt Strontium 90. Howlett chtěl do kapely Chrise Cutlera, který se však k tomuto projektu nepřidal, a tak vzal Sting Copelanda. Strontium 90 nahráli několik demo nahrávek a pak dostali příležitost vystoupit s nimi na koncertě Gong Reunion v Paříži 28. května 1977. Deska s několika studiovými nahrávkami z této doby a první verzí skladby Every little things she does is magic vyšla v roce 1977 pod názvem Strontium 90: Police Academy. Čtveřice si též několikrát zahrála v londýnských klubech.
V červenci 1977 začali Copeland, Sting, Padovanni a Summers vystupovat jako čtyřčlenná verze The Police. Paddovanni ale nebyl příliš dobrý kytarista a tak na konci roku 1977 odchází. Sting se ukázal jako schopný autor, byl v té době středoškolským učitelem a jeho texty si vždy hrály s jazykem a mnohdy byly ovlivněny známými literárními díly. Texty k předposlední desce Ghost in the machine byly inspirované spisovatelem Arturem Koestlerem a na albu Synchronicity je cítit inspirace Carlem Jungem. Text písně Tea in the Sahara je ovlivněn texty spisovatele Paula Bowlese.
The Police a The Clash jsou jedny z prvních bílých skupin, které si osvojili reggae, přetvořili ho k obrazu svému, a v podstatě tak vydláždili cestu na výsluní ska a reggae interpretům jako byl Bob Marley, Desmond Dekker a spousta dalších.
Diskografie
Studiová alba
- 1978: Outlandos d'Amour
- 1979: Reggatta de Blanc
- 1980: Zenyatta Mondatta
- 1981: Ghost in the Machine
- 1983: Synchronicity
Živá alba
- 1995: Live!
Soundtracky
- 1981: The Secret Policeman's Ball
- 1982: Urgh! A Music War
- 1982: Brimstone and Treacle
- 1997: Strontium 90: Police Academy
Externí odkazy
Náklady na energie a provoz naší encyklopedie prudce vzrostly. Potřebujeme vaši podporu... Kolik ?? To je na Vás. Náš FIO účet — 2500575897 / 2010 |
---|
Informace o článku.
Článek je převzat z Wikipedie, otevřené encyklopedie, do které přispívají dobrovolníci z celého světa. |