Sylva Lauerová

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
m (Nahrazení textu)
m (1 revizi)
 

Aktuální verze z 31. 10. 2013, 21:33


Sylva Lauerová (* 10. června 1962 v Brně) je česká spisovatelka a básnířka.

Obsah

Vzdělání a osobní život

Lauerová vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, získala titul doktora práv, právní praxi se však nikdy aktivně nevěnovala. Je vdaná za německého architekta, odborníka na tropickou residenční architekturu. Od roku 1997 žije převážně na Seychelských ostrovech.

Literární styl

Její tvorba osciluje mezi literaturou ryze komerční a projekty uměleckými. Její díla mají sugestivní styl, typický svou dynamikou, moderním a velmi osobitým přístupem k jazyku, nechybějí prvky autenticity, otevřenost při popisu intimní scény anebo nahlížení do psychiky hlavních postav. Snaží se vtáhnout čtenáře do děje a nechává ho být jakýmsi zúčastněným, tichým pozorovatelem, který vnímá a cítí to samé jako hlavní postavy příběhu.

Dílo

Bondye i lanmour (2005)

Hračka (2007)

ISBN 978-80-254-0394-5, kniha se 2-krát objevila v žebříčku TOP 10 nejprodávanějších knih v ČR[1]

Komerční erotický román, jehož děj se odehrává v luxusním privátním letovisku na Seychelských ostrovech, kam létají světové celebrity, aby si zde odpočinuly od neustálého sledování médii. Hlavní hrdinka, Češka Markéta, zde působí jako psychoterapeutka, setkává se se svým osudovým mužem a prožívá vášnivou romanci. Syrový popis sexuálních scén a přímočará otevřenost při popisu myšlenkových pochodů ženy-predátorky sahají až za hranice normality. Kniha je především o lásce, ale rozkrývá čtenáři nebezpečnou hru lidského ega, spojenou s tělesnou posedlostí a manipulací.

Michael2007 (2008)

Filozoficko-religiózní rébus s andělskou tematikou, v sobě spojuje prózu s poezií, úvahy nad světem reálným a světem nehmotným, vášeň i víru. ISBN 978-80-254-2340-0

  • V prozaické části nazvané „Manuál pro velké opeřence“ Lauerová seznamuje čtenáře s „teorií“ – principy práce andělských bytostí zde na Zemi. V druhé části nabízí v kontrastu k teorii „praxi“ – dva příběhy psané ve verších, a zde ponechává čtenářům prostor, aby si celý příběh, v básních pouze naznačený, poskládali sami.

Kniha se stala inspirací pro Projekt Michael2007[2] – výstavu výtvarných děl, která proběhla v září 2008 v karlínských továrních halách. Sedm mladých umělců zde vystavovalo díla inspirováno devíti klíčovými básněmi z knihy .

Otrok (2009)

Román z prostředí české BDSM scény. Jedná se o intimní psychologické drama, kde se touha ovládat druhé mísí s touhou být ovládán a ponižován. ISBN 978-80-254-5275-2

Děj se odehrává v současné Praze. Hlavní hrdinka, čtyřicátnice Helena, zklamaná svými předchozími partnerskými vztahy si najde submisivního muže-otroka. Zatímco ze začátku je pro ni celá situace pouze hrou, postupem času se ze hry stává skutečnost a Helena do své nové role zabředává stále víc, neschopna rozlišit hru od reality. Svou tematikou i finálním vyústěním celého příběhu je román dílem originálním.

Média, projekty

Sylva Lauerová pravidelně publikuje v českých periodikách pro ženy (např. Marianne), moderuje umělecké akce (např. Shooting Fashion Stars, Fatamorgana – Bruselský sen) a zároveň stojí u zrodu a podpory celé řady uměleckých projektů (výstavy, výtvarné happeningy, experimentální módní show atd.).

  • Fatamorgana – módní show pro výstavu Bruselský sen (Praha 2008, Brno 2009), ve spolupráci s OLO-Dressing a módním návrhářem Jakubem Polankou
  • DRESSING Portfolio – projekt nového časopisu o českém výtvarném umění
  • Projekt IMPERSONED – během léta 2009 vznikala první módní kolekce projektu IMPERSONED, ve spolupráci s módním návrhářem Vojtěchem Novotným a OLO-Dressing. Jedná se o projekt módních kolekcí, které jsou tvořeny na míru slavným osobnostem českého showbusinessu a umocňují jejich charakter. První kolekce byla představena na podzim roku 2009 v rámci Dnů designu Designblok 2009 Praha.
  • Poetický triptychon – projekt, který bude představen v roce 2010, spojuje poezii, hudbu a krátký film.

Externí odkazy



Chybná citace Nalezena značka <ref> bez příslušné značky <references/>.