V sobotu 2. listopadu proběhla mohutná oslava naší plnoletosti !!
Multimediaexpo.cz je již 18 let na českém internetu !!
V tiskové zprávě k 18. narozeninám brzy najdete nové a zásadní informace.

Šablona:Článek dne/2016/04

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
m (Zamyká „Multimediaexpo.cz:Článek dne/2016/04“: Prevence...svůj požadavek můžete vložit na diskusní stránku ([edit=sysop] (do odvolání) [move=sysop] (do odvolání)))
(Masivní vylepšení)
Řádka 1: Řádka 1:
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
-
[[Soubor:SUN-Ultra40-2014-002.jpg|right|160px|Dvojice konektorů IEEE 1394a na předním panelu serveru SUN Ultra 40 M2.]]
+
[[Soubor:Angelique Kerber (18954256629).jpg|right|160px|Angelique Kerber v Římě (2015)]]
-
'''[[FireWire]]''' ('''IEEE 1394''') je standardní sériová [[sběrnice]] pro připojení periférií k [[počítač]]i. Díky své technické jednoduchosti a pořizovací ceně nahrazuje dříve používané způsoby připojení, především [[SCSI]].
+
'''[[Angelique Kerberová|Angelique Kerber]]''' (* [[18. leden|18.&nbsp;ledna]] [[1988]]) je [[Němci|německá]] profesionální [[tenis]]tka, vítězka ženské dvouhry na Australian&nbsp;Open&nbsp;2016, hrající levou rukou. Ve&nbsp;své dosavadní kariéře vyhrála na okruhu WTA&nbsp;Tour osm turnajů ve dvouhře. V&nbsp;rámci okruhu&nbsp;ITF získala jedenáct titulů ve&nbsp;dvouhře a tři ve&nbsp;čtyřhře.
-
V současné době jsou k dispozici dvě verze FireWire: původní s šestipinovým kabelem označovaná dnes jako FireWire 400 neboli IEEE&nbsp;1394a s rychlostí 400 Mbit/s a FireWire 800 neboli IEEE&nbsp;1394b s rychlostí až 800&nbsp;Mbit/s a devítipinovým kabelem. Nyní se schvaluje nový&nbsp;standard IEEE 1394c s rychlostí až 3&nbsp;200&nbsp;Mbit/s. FireWire na rozdíl od USB není ale prozatím tak rozšířen a patrně už nikdy nebude. Dnes se používání tohoto rozhraní pro běžné uživatele zúžilo zejména k připojení digitálních videokamer, v profesionální sféře se používá k rychlému připojení externích disků a optických mechanik.
+
Na žebříčku WTA byla ve&nbsp;dvouhře nejvýše klasifikována v&nbsp;únoru 2016 na&nbsp;'''2.&nbsp;místě''' a ve&nbsp;čtyřhře pak v&nbsp;srpnu 2013 na&nbsp;'''103.&nbsp;místě'''. Trénuje ji bývalý polský tenista Paweł Ostrowski.
-
FireWire může spojit až 63 zařízení ve stromové nebo daisy chain topologii (na rozdíl od sběrnicové topologie paralelního SCSI). To umožňuje komunikaci zařízení na principu [[peer-to-peer]], například mezi [[Scanner|skenerem]] a [[Počítačová tiskárna|tiskárnou]], bez potřeby využití systémové paměti nebo [[Procesor|procesoru]] počítače. FireWire také podporuje více hostitelských zařízení na jedné sběrnici. USB potřebuje na stejnou funkci speciální čipset, což v praxi znamená, že potřebuje speciální drahý kabel, přičemž FireWire postačuje běžný kabel se správným počtem pinů (standardně šest). FireWire podporuje technologie [[plug-and-play]] a hot swapping. Měděný kabel, který je použit nejčastěji, může mít délku až 4,5 metru a je flexibilnější než většina kabelů pro paralelní SCSI. Kabel se šesti nebo devíti piny dokáže napájet port až 45 [[watt]]y a 30&nbsp;[[volt]]y, což umožňuje energeticky středně náročným zařízením pracovat bez samostatného napájecího zdroje.
+
Na nejvyšší [[Grand Slam (tenis)|grandslamové]] úrovni vyhrála [[Melbourne|melbournský]] Australian&nbsp;Open&nbsp;2016, kde ve finále zdolala světovou americkou jedničku a šestinásobnou vítězku tohoto turnaje [[Serena Williams|Serenu Williamsovou]] po výsledku 6–4, 3–6 a 6–4, který ji katapultoval na nové žebříčkové maximum ve dvouhře.
-
Dodatek IEEE 1394a, vydaný v roce 2000, upřesnil a vylepšil původní specifikaci. Přidal podporu pro asynchronní&nbsp;streaming, rychlejší rekonfiguraci sběrnice, spojování paketů a úsporný režim spánku. IEEE 1394a nabízí několik výhod oproti IEEE 1394. 1394a je schopen rozhodčích zrychlení, což sběrnici umožňuje urychlit rozhodčí řízení cyklů, což vede ke zlepšení efektivity. To také umožňuje řídit krátký restart sběrnice, při kterém mohou být přidány nebo odebrány uzly, aniž by došlo k&nbsp;velkému poklesu v isochronním přenosu.
+
V sezóně [[2012]] vyhrála dva turnaje ve dvouhře a poprvé postoupila do elitní světové desítky, až na 5.&nbsp;místo.
 +
 
 +
Sezónu zahájila na ASB Classic, kde v semifinále prohrála s Italkou [[Flavia Pennettaová|Pennettaovou]]. Hned na dalším turnaji v [[Hobart]]u jako nasazené čtyřka opět skončila v semifinále, když prohrála se svou krajankou a pozdější vítězkou [[Mona Barthelová|Barthelovou]], kde se do soutěže musela kvalifikovat. Na Australian Open 2012 pak vypadla ve třetím kole s Ruskou [[Maria Šarapovová|Marií Šarapovovou]] po hladkém průběhu 1–6 a 2–6.
 +
 
 +
Premiérový titul kariéry získala na pařížském Open GDF Suez, kde si ve finále poradila s francouzskou hráčkou [[Marion Bartoliová|Marion Bartoliovou]] poměrem 7–6<sup>(7–3)</sup>, 5–7 a 6–3. Druhé vítězství přidala v polovině dubna na kodaňském e-Boks Open poté, co v boji o turnajový pohár zdolala dánskou obhájkyni titulu [[Caroline Wozniacká|Caroline Wozniackou]] 6–4 a 6–4.
 +
 
 +
Na druhém grandslamu French&nbsp;Open skončila ve čtvrtfinále na raketě finalistky turnaje [[Sara Erraniová|Sary Erraniové]] ve dvou setech 3–6 a 6–7<sup>(2–7)</sup>. Během wimbledonské přípravy na eastbourneském turnaji AEGON&nbsp;International byla vyřazena Rakušankou [[Tamira Paszeková|Tamirou Paszekovou]] po dramatickém průběhu 7–5, 3–6 a 5–7, přestože v rozhodující sadě vedla 5–3 a neproměnila pět mečbolů. Ve&nbsp;Wimbledonu 2012 došla do svého druhého grandslamového semifinále. V&nbsp;něm ji porazila [[Agnieszka Radwańska]] 3–6 a 4–6.
 +
 
 +
Během letní části na amerických betonech si zahrála první finále turnaje Premier 5, do něhož prošla na Western&nbsp;&&nbsp;Southern Open. Cestou do něj jí podlehly překvapivě [[Serena Williams]]ová a [[Petra Kvitová]]. Její přemožitelkou se stala čínská tenistka [[Li Na]], na kterou nestačila po setech 1–6, 6–3 a 1–6. Na newyorském US&nbsp;Open, kde obhajovala semifinálovou účast, skončila ve čtvrtém kole na raketě Italky Erraniové výsledkem 6–7<sup>(5–7)</sup> a 3–6.
 +
 
 +
Výsledky z průběhu roku ji zajistily premiérovou účast na istanbulském {{Podtržení|Turnaji mistryň}}. Tam však prohrála všechna svá utkání.
 +
 
 +
V sezóně [[2013]] získala jediný turnajový titul v jejím závěru na lineckém turnaji. Z dalších dvou finále odešla poražena. Během roku neopustila elitní světovou desítku a na istanbulský turnaj se kvalifikovala podruhé v řadě.
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>

Verze z 6. 2. 2016, 01:36

Angelique Kerber v Římě (2015)

Angelique Kerber (* 18. ledna 1988) je německá profesionální tenistka, vítězka ženské dvouhry na Australian Open 2016, hrající levou rukou. Ve své dosavadní kariéře vyhrála na okruhu WTA Tour osm turnajů ve dvouhře. V rámci okruhu ITF získala jedenáct titulů ve dvouhře a tři ve čtyřhře.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v únoru 2016 na 2. místě a ve čtyřhře pak v srpnu 2013 na 103. místě. Trénuje ji bývalý polský tenista Paweł Ostrowski.

Na nejvyšší grandslamové úrovni vyhrála melbournský Australian Open 2016, kde ve finále zdolala světovou americkou jedničku a šestinásobnou vítězku tohoto turnaje Serenu Williamsovou po výsledku 6–4, 3–6 a 6–4, který ji katapultoval na nové žebříčkové maximum ve dvouhře.

V sezóně 2012 vyhrála dva turnaje ve dvouhře a poprvé postoupila do elitní světové desítky, až na 5. místo.

Sezónu zahájila na ASB Classic, kde v semifinále prohrála s Italkou Pennettaovou. Hned na dalším turnaji v Hobartu jako nasazené čtyřka opět skončila v semifinále, když prohrála se svou krajankou a pozdější vítězkou Barthelovou, kde se do soutěže musela kvalifikovat. Na Australian Open 2012 pak vypadla ve třetím kole s Ruskou Marií Šarapovovou po hladkém průběhu 1–6 a 2–6.

Premiérový titul kariéry získala na pařížském Open GDF Suez, kde si ve finále poradila s francouzskou hráčkou Marion Bartoliovou poměrem 7–6(7–3), 5–7 a 6–3. Druhé vítězství přidala v polovině dubna na kodaňském e-Boks Open poté, co v boji o turnajový pohár zdolala dánskou obhájkyni titulu Caroline Wozniackou 6–4 a 6–4.

Na druhém grandslamu French Open skončila ve čtvrtfinále na raketě finalistky turnaje Sary Erraniové ve dvou setech 3–6 a 6–7(2–7). Během wimbledonské přípravy na eastbourneském turnaji AEGON International byla vyřazena Rakušankou Tamirou Paszekovou po dramatickém průběhu 7–5, 3–6 a 5–7, přestože v rozhodující sadě vedla 5–3 a neproměnila pět mečbolů. Ve Wimbledonu 2012 došla do svého druhého grandslamového semifinále. V něm ji porazila Agnieszka Radwańska 3–6 a 4–6.

Během letní části na amerických betonech si zahrála první finále turnaje Premier 5, do něhož prošla na Western & Southern Open. Cestou do něj jí podlehly překvapivě Serena Williamsová a Petra Kvitová. Její přemožitelkou se stala čínská tenistka Li Na, na kterou nestačila po setech 1–6, 6–3 a 1–6. Na newyorském US Open, kde obhajovala semifinálovou účast, skončila ve čtvrtém kole na raketě Italky Erraniové výsledkem 6–7(5–7) a 3–6.

Výsledky z průběhu roku ji zajistily premiérovou účast na istanbulském Turnaji mistryň. Tam však prohrála všechna svá utkání.

V sezóně 2013 získala jediný turnajový titul v jejím závěru na lineckém turnaji. Z dalších dvou finále odešla poražena. Během roku neopustila elitní světovou desítku a na istanbulský turnaj se kvalifikovala podruhé v řadě.