Čekání na nový webový server Multimediaexpo.cz skončilo !
Motorem našeho webového serveru bude pekelně rychlý
procesor AMD Ryzen Threadripper 7960X (ZEN 4)
.

Flamengo

Z Multimediaexpo.cz

Verze z 15. 3. 2014, 12:45; Sysop (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Flamengo byla česká rocková skupina působící v letech 1966 až 1972. Iniciátorem jejího vzniku byl bubeník Přemysl Černý. Na postu zpěváka se střídali Petr Novák s Viktorem Sodomou, který byl záhy nahrazen Karlem Kahovcem. Občas se za mikrofon postavil i Pavel Sedláček. V červnu 1967 odešel Petr Novák. Kapela se začala více orientovat na soulovou a bluesovou hudbu, do repertoáru přebírala nepůvodní repertoár, například No Reply od Johna Mayalla. V březnu 1969 odešel Karel Kahovec, na angažmá do SRN odjela kapela s Ivanem Khuntem na postu zpěváka. V Německu se ke kapele přidala anglická zpěvačka Joan Duggan, což potvrdilo příklon kapely k blues. Později odešla, spolu s kytaristou Františkem Franclem, do skupiny Jazz Q. Na začátku 70. let 20. století se vykrystalizovala nejsilnější sestava Vladimír Mišík, Ivan Khunt, Pavel Fořt, Jan Kubík, Vladimír Kulhánek a Jaroslav Erno Šedivý. V této sestavě kapela natočila legendární album Kuře v hodinkách, které je mnohými odborníky považováno za vůbec nejlepší album české rockové historie[1]. Vydání desky se podařilo prosadit i díky tomu, že se na její tvorbě autorsky podílel Josef Kainar. Ten napsal všechny texty s výjimkou písně Stále dál, která je dílem Hynka Žalčíka.[2]

Reference

  1. Český hudební slovník osob a institucí [online]. Ústav hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, rev. 2003-07-12, [cit. 2010-03-13]. Dostupné online.  
  2. KŘIVKA, Jiří. Kuře v hodinkách - Flamengo mezi špióny a mikrofony (1.). Muzikus.cz [online]. 2006-05-29 [cit. 2010-03-13]. Dostupné online.