Dianna Agron

Z Multimediaexpo.cz

Dianna Agron,
American Music Awards (2014)
Dianna Agronová v roce 2009

Dianna Agronová, nepřechýleně Dianna Agron, (* 30. dubna 1986, Savannah, Georgie, USA) je americká herečka a zpěvačka a zakladatelka umělecké stránky You, Me and Charlie. Dianna má zkušenosti s režírováním hudebního videa, produkováním, skládáním a režírováním krátkého filmu "A Fuchsia Elephan". Její televizním debutem byla role Jessicy Grant v seriálu CSI: NY v roce 2006. V letech 2006 až 2007 se objevila v seriálech Veronica Mars a Hrdinové.

Zvrat v její herecké kariéře nastal rokem 2009, kdy získala roli Quinn Fabray v seriálu stanice Fox Glee. V roce 2011 hrála ve filmech "Lovci" a "Číslo 4". Ke konci roku 2011 byl zveřejněn film "GLEE: The 3D Concert Movie". V roce 2013 si Dianna zahrála Belle Blake, po boku s Robertem De Niro, Michelle Pfeiffer a Tommym Lee Jones a akční-komedii Mafiánovi.

Obsah

Životopis

Rodiči Dianny Agron jsou Ronald S. a Mary Agronovi. Dianna vyrůstala v San Franciscu.[1] Rodina jejího otce je z Ruska a jejich původní příjmení je „Agronsky“. Její otec je žid, její matka se obrátila na judaismus. Dianna podstoupila bat micvu.[2] Dianna navštěvovala Burlingameskou střední školu v Kalifornii. Od 3 let navštěvovala taneční lekce, převážně jazzu a baletu, později hip-hopu..[1]

Kariéra

Televize

Dianna se objevila v televizních show jako Žralok, Zločiny ze sousedství, Kriminálka New York, Numb3rs a měla hostující roli v seriálu Veronica Mars. Poté se objevila ve 13. epizodách "It's a Mall World", seriál režíroval Milo Ventimiglia, se kterým se Dianna setkala v seriálu Hrdinové, kde hrála kapitánku roztleskávaček Debbie Marshall. V roce 2009 moderovala malý hudební festival pro 826LA v Los Angeles nazvaný Chickens in Love.

Dianna je nejvíce známá svojí rolí Quinn Fabray, roztleskávačky, v seriálu stanice Fox Glee. Dianna byla poslední herečka obsazená do serilu. To, že získala roli se dozvěděla den před natáčením pilotního dílu. Na konkurzu zpívala písničku "Fly Me to the Moon" od Franka Sinatry. Quinn je popisována jako nepřítel Rachel Berry a šíleně protivná holka. Za roli byla nominovaná na cenu Teen Choice Award v roce 2009. V červenci 2012 bylo oznámeno, že Quinn už se ve 4. sérii moc neobjeví. Nakonec to bylo ve 3 epizodách. V páté sérii se objevila pouze ve dvou.

Film

V roce 2007 se Dianna objevila jako Dyanna a akční-drama thrilleru TKO, dále v nezávislém komediálním filmu Skid Marks, v krátké komedii Rushers. Také si zahrála v krátké komedii Dinner with Raphael a měla malou roli v nezávislé komedii Celebrities Anonymous. V roce 2010 se objevila jako Minnow v romantické komedii Romantici. Zahrála si Natalii, snoubenku Jacka ve filmu Varieté. Objevila se ve filmu Bold Native. V roce 2010 prošla konkurzem na roli Gwen Stacy do filmu The Amazing Spiderman, roli však získala Emma Stone. V roce 2011 se objevila v hororovém thrilleru The Hunters a ve sci-fi akčním filmu Jsem číslo 4. Objevila se v koncertním filmu Glee, Glee: The 3D Concert Movie. Dianna hrála Bellu Blake ve filmu Mafiánovi, po boku Roberta De Nira, Tommyho LEE Jonese a Michelle Pfeiffer. Film byl vydán 13. září 2013 a obdržel mix negativních komentářů.

V září 2013 bylo oznámeno Joshem Boonem, že Dianna získal roli ve filmu Pretenders, po boku s Michaelem B. Jordanem, Antonem Yelchin a Imogen Poots. Bude hrát postavu Victorii. Film se nyní nahrává. V říjnu 2013 Dianna v jednom z rozhovorů potvrdila, že získala roli ve filmu "A Cospiracy on Jekyll Island". Natáčení začalo 20. listopadu 2013. Dianna také získal roli Daliive filmu "Zipper", ve kterém se mimo jiné objeví i Patrick Wilson, Lena Headey, John Cho a Adrianne Palicki.

21. února 2014 bylo oznámeno, že Dianna bude hrát ve filmu "All Alone". Film bude mít premiéru v roce 2015. Dále bylo oznámeno, že získala roli ve filmu "Tumbledown" společně s Jasonem Sudeikisem a Rebeccou Hall. 7. července bylo oznámeno, že se Dianna připojí k obsazení filmu Headlock, s Andym Garciou, Justinem Barthou, Jamesem Frainem a D. W. Moffettem. 28. července bylo oznámeno, že Dianna si zahraje hlavní postavu Sarah Barton, ve filmu Bare. Film sleduje mladou dívku žijící v pouštním městě v Nevadě, která se zamiluje do nesprávného muže.

Zpěv

Několik songů, které Dianna nazpívala jako Quinn Fabray v GLEE bylo zveřejněno. Její debutový song "I Say a Little Prayer" se objevil na 125. místě v žebříčku singů ve Spojeném království. Další sólo "You Keep Me Hangin' On" se objevilo na 166. místě. Písnička od Jamese Browna "It's a Man Man's World" z epizody Funk se dostalo na 73. místo v Kanadském Hot 100 žebříčku, 94. místě UK Singles žebříčku a na 95. místě na žebříčku Billboard Hot 100. V 3. sérii měla Quinn první sólo od 1. série, písničku "Never Can Say Goodbye" od skupiny Jackson 5.

V únoru 2013 vystoupila s písničkami "Dreams" a "What's Love Got to Do with It" na prvním koncertě You, Me and Charie v Los Angeles.

Videoklip

V roce 2010 režírovala videoklip pro skupinu Thao & The Get Down Stay Down. 25. listopadu 2013 se objevila ve videoklipu skupiny The Killers k písničce "Just Another Girl". 1. srpna 2014 bylo vydán videoklip Sama Smitha "I'm Not the Only One", ve kterém si Dianna také zahrála.

Osobní život

Dianna je vegetariánka a podporuje PETU a práva homosexuálů. 12. prosince spustila stránku You, Me and Charlie. Stránka funguje pro inspiraci mladých umělců. 2. července 2012 moderovala GLAAD Media Award v San Francisa. V březnu roku 2012 tuhle akci moderovali Naya Rivera a Cory Monteith. Dianna následovala nápad Nayi Rivery a do aukce dala svůj polibek s někým s publika. Vydělala 5500 dolarů pro svojí kampaň. Dianna spolupracuje s The Trevor Project. V roce 2012 navštívila Kampong Charm Center. 20. dubna 2013 získala Dianna 10 200 dolarů pro nadaci Somaly Mam.

22. února 2014 se zúčastnila společně s dalšími GLEE hvězdami akce Young Storytellers Foundation, živé vystoupení s pěti scénáří, které napsali děti z pátých tříd na podporu umění ve státních školách. V červnu 2014 se připojila k nadaci Big Slick, víkendová charitativní akce, na které se pomáhá vybrat peníze pro děckou nemocnici Mercy v Kansasu.

Velká Galerie

Reference

  1. 1,0 1,1 Dreaming Big: Dianna E Agron of Glee (anglicky)
  2. ‘Glee’ Season Premiere Hits a High Note at Comic-Con (anglicky)

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Dianna Agron
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Dianna Agron