V sobotu 2. listopadu proběhla mohutná oslava naší plnoletosti !!
Multimediaexpo.cz je již 18 let na českém internetu !!
V tiskové zprávě k 18. narozeninám brzy najdete nové a zásadní informace.
Multimediaexpo.cz je již 18 let na českém internetu !!
V tiskové zprávě k 18. narozeninám brzy najdete nové a zásadní informace.
Protiponorková zbraň
Z Multimediaexpo.cz
Protiponorková zbraň je zbraň speciálně vyvinutá pro boj s ponorkami. Obvykle se nejedná jen o jednu zbraň, ale o komplex zbraní a metod pro vyhledání a zničení ponorky.
Protiponorkové zbraně se začaly uplatňovat od okamžiku, kdy začal vzrůstat význam ponorek jako bojového prostředku, to jest od první světové války. Bouřlivý rozvoj prodělaly především během druhé světové války.
Prostředky pro vyhledání ponorek
- Loď
- Prvním prostředkem pro vyhledávání ponorek bylo klasické hlídkování na lodích. Tento způsob byl poměrně neefektivní, protože i vynořená ponorka má značně nižší siluetu než loď a tudíž hlídka na ponorce obvykle zpozoruje loď dříve než loď ponorku. Přesto byl s úspěchem pro svou jednoduchost používán až do konce 2. světové války
- Později bylo optické hlídkování doplňeno dalšími technickými prostředky. Byly také vyvinuty speciální lodě pro vyhledávání a ničení ponorek.
- Letecké hlídkování
- Vzducholoď. Vzducholodní hlídkování bylo užíváno v první i druhé světové válce. Až na výjimky nemohly vzducholodě ponorky přímo ohrozit (rychlost vzducholodí je relativně malá a objemná vzducholoď je dobře patrná už z dálky), ale i toto hlídkování ztěžovalo ponorkám činnost. Vzducholodě byly využívány především pro svou vytrvalost, protože byly schopny na rozdíl od letadel hlídkovat v cílové oblasti nepřetržitě několik dnů.
- Letadlo
- Vrtulník
- Družice
- Technické prostředky
- Radar
- Hydrofon
- Echolokátor
- Světlomet
- Magnetometr
- infračervená kamera
Prostředky pro ničení ponorek
Náklady na energie a provoz naší encyklopedie prudce vzrostly. Potřebujeme vaši podporu... Kolik ?? To je na Vás. Náš FIO účet — 2500575897 / 2010 |
---|
Informace o článku.
Článek je převzat z Wikipedie, otevřené encyklopedie, do které přispívají dobrovolníci z celého světa. |