Sluneční světlo
Z Multimediaexpo.cz
Sluneční světlo je v širokém slova smyslu veškeré elektromagnetické záření, které je vydávané Sluncem. V případě povrchu Země je dopadající sluneční světlo filtrováno pozemskou atmosférou. Intenzita slunečního světla je závislá na vzdálenosti od zdroje, nad zemským povrchem je přibližně 1 367 W/m2[1][2] (další informace sluneční konstanta, resp. sluneční irradiance).
Denní světlo je označení pro sluneční světlo, přímé i odražené od oblaků a pozemských předmětů, dopadající během dne na zemský povrch. Nepatří k němu měsíční světlo, sluneční světlo odražené od Měsíce.
Související články
Reference
- ↑ Dr.Theodor Landscheidt. SLUNEČNÍ AKTIVITA: DOMINANTNÍ FAKTOR V DYNAMICE KLIMATU [online]. Překlad Vladimír Hlaváč. Schroeter Institute for Research in Cycles of Solar Activity, Nova Scotia, Canada, [cit. 2008-06-07]. Dostupné online.
- ↑ Michal Švanda. Proměnná sluneční konstanta. IAN - Instantní astronomické noviny [online]. 2003-01-21, čís. 468 [cit. 2008-06-07]. Dostupné online.
Náklady na energie a provoz naší encyklopedie prudce vzrostly. Potřebujeme vaši podporu... Kolik ?? To je na Vás. Náš FIO účet — 2500575897 / 2010 |
---|
Informace o článku.
Článek je převzat z Wikipedie, otevřené encyklopedie, do které přispívají dobrovolníci z celého světa. |