Dovolená : 19. červenec 2024 — 11. srpen 2024
Holidays : 19 July 2024 — 11 August 2024
Vacaciones : 19 de julio 2024 — 11 de agosto 2024

Tyra Banks

Z Multimediaexpo.cz

Tyra Banks (2012)
Tyra Banks (2011)
Tyra Banks (2005)
Tyra Banks (2000)

Tyra Lynne Banks (* 4. prosince 1973, Los Angeles, Kalifornie, USA) je populární americká supermodelka, známá televízní osobnost, spisovatelka, herečka a výkonná producentka. Je častým účastníkem různých talk-show. Veřejnost jí ale nejvíce vnímá v roli hosta a porotkyně soutěže America's Next Top Model, ve které působí od roku 2003. Ve světě je to jedna z nejslavnějších supermodelek současnosti a patří do plejády vynikajících modelek afro-amerického původu. Banks je jedním z „andělů“ společnosti Victoria's Secret.

Obsah

Rané období

Narodila se rodičům Donovi Banksovi a Carolyn Londonové. Vyrůstala v Inglewood, Kalifornii se svým bratrem Devinem a navštevovala Immaculate Heart High School, nezávislou, dívčí, soukromou katolickou školu v Los Angeles.

Jak rostla, byla velmi hubená a často utrápená, protože byla považována za ošklivé káčátko. Banks později řekla, že to bylo pro ni velmi těžké období a rozvinul se u ní velmi silný problém plynoucí z jejího vzezření. Banks veřejně uvedla, že má extrémní strach z delfínů.

V roce 1991 Banks začínala svůj první rok na Vysoké škole Claremont McKenna, když jí jako 17-leté Elite Model Management přidělil první modelingovou práci. Před vstupem do světa módy, mnohdy odešla naprázdno při své snaze uspět v modelingu. Později uvedla, že svou první práci nevzala jako start do dlouhodobé módní kariéry: "Jeden agent viděl moje obrázky a řekl, že jsem byla jedinou dívkou, které chtěl vzít s sebou do Paříže... Nemyslela jsem si, že se stanu nějakou významnou modelkou. Pouze jsem si chtěla vydělat peníze na školu. "

Modelingová kariéra

Její kariéra se odstartovala, když přešla z trendové módy na komerční trh. Byla první afro-Američankou, která hrála hlavní roli na obálkách GQ a Sports Illustrated, ale největší slávu jí vynesla práce pro Victoria's Secret. V roce 1997 vyhrála prestižní cenu Michael Award za Supermodelku roku. Banks se účastnila přehlídek v Paříži, Miláně a ve Spojených státech. Objevuje se na stránkách mnoha časopisů, v reklamních vysíláních a na billboardech. Její modelingová práce zahrnuje předvádění na molech pro CoverGirl, Swatch, Pepsi, Nike, XOXO, LensCrafters, Tommy Hilfiger, Victoria's Secret, Ralph Lauren, Dolce & Gabbana, Yves Saint-Laurent, Chanel, Escada, Anna Sui, Liz claiborne a Richard Tyler. Tyra jednoznačně dodává půvab mezinárodním módním magazínům jako Vogue, ELLE, Amica, ELLEgirl, L'Officiel, Harper's Bazaar, Photo, Cosmopolitan a Sports Illustrated.

V době, kdy byly důležité dětsky vypadající či bezprizorní modelky, Banks vystupovala se svou smyslnější stavbou těla s výškou 178 cm (5'10") a údajnými mírami (34 ½ -23 ½ -35 ½). Banks musela usilovně pracovat, aby přesvědčila módních designérů, že stavba jejího těla je vhodná na mola a nakonec předvádí pro nejlepší a nejexkluzivnější designéry na celém světě.

Později v její kariéře se Banks rozhodla, že ve světě vysoké módy si již nepřeje déle pokračovat a tak začala hledat práci v obchodní oblasti módy. Říká: "Byla jsem předvídavá ... Řekla jsem mé agentuře, aby zavolala Victoria's Secret a řekla jsem jim, aby zavolali Sports Illustrated... Řekla jsem, že mé tělo se mění a švadlena mě volá italský 'grosso' a vím jaké peklo to znamená. A právě nehladovím. "

Banks komentovala svou stavbu těla v interview s The Sun, když řekla, "Jsem zcela proti plastické chirurgii. Mnoho lidí si myslí, že mám v prsou implantáty, protože mám největší prsa v této branži. Ale já jsem měla velikost 34C, když jsem měla 17... Stojí, když mám push-up podprsenku. Ale kdyby mě lidé viděli, když přijdu domů a svléknu si podprsenku, jak by si mohli myslet, že jsou falešné ?" Je známá tím, že je pyšná na své tělo, jak jednou řekla, "Některé modelky jsou téměř ploché, takže mohou pobíhat bez natřásání, ale já nemohu... Černé ženy nemají stejné problémy se vzhledem jako těla bílé ženy. Ony jsou na svá těla hrdé. Černí muži mají rádi velké rozměry a oni nelžou."

Navzdory jejímu fenomenálnímu úspěchu jako supermodelka, Banks začala po roce 2000 zkoušet své štěstí jako mediální osobnost. Je hostem, hlavním porotcem a výkonným producentem v show America's Next Top Model televize UPN. Také jako výkonný producent získává kredity pro všechny ANTM události. Banks se velmi těšila z krátké práce nahrávacího umělce a v průběhu sezóny dva soutěžící ze show America's Next Top Model tančili v jejím prvním hudebním videu písně Shake Ya Body, které vyrobil zkušený nahrávací producent Darkchild.

Banks také hraje roli patrona pro TZONE, jí vytvořeném vedoucím programu pro mladé dívky, který podle organizace, "zesiluje základní hodnoty důvěry a podpory, vyzývá nezletilé dívky, aby odolaly negativním sociálním tlakům a motivuje dívky, aby byly smělými vůdci v jejich společnosti." Rovněž založila nadaci Tyra Banks Scholarship a fond s cílem poskytovat afro-americkým dívkám příležitost navštěvovat její bývalou školu Immaculate Heart High School. V současnosti je označena číslem 4 ze 25 nejvíce sexy supermodelek na světě, na models.com.

Banks odešla oficiálně z modelingu v roce 2005. Naposledy se prošla po molu pravděpodobně v roce 2005 na módní show Victoria's Secret.

Televize

Supermodel Donfaye bol jej priateľom. Jej televízna kariéra začala počas štvtej sezóny filmu The Fresh Prince of Bel-Air, v ktorom hrala Jackie, ex-priateľku Willa. Taktiež sa objavila vo Felicity.

Rovnako ako jej rola výkonnej producenty, hosťky a hlavnej porotkyne v úspešnej televíznej show America's Next Top Model, v súčasnosti hosťuje v Tyra Banks Show, v dennej talk show, ktorá mala premiéru v Spojených štátoch 12. septembra 2005 a ktorá beží len druhú sezónu. Táto show hovorí o príbehoch obyčajných ľudí, ktoré prerušujú intervia s celebritami, rovnako ako raná forma Oprah Winfrey Show. Pod heslom "Každá žena má príbeh", Banks podporila svoju show využitím citových spomienok na jej vlastné detstvo a dospievanie. Mnoho z epizód sa zaoberá problémami, ktorým dnes žena čelí a ako radi používajú termín "dookie" na opis exkrementov. Taktiež zažiarila v staršej epizóde MADtv. Vystúpila aj v Disneyho filme Life-Size, po boku Lindsay Lohan, kde fiktívne priniesli k životu bábiku 'Eve'.

Hudba

Banks sa objavila v svetoznámom hudobnom klipe Michaela Jacksona "Black or White" v scéne, v ktorej sa Glen Chin premieňa na ňu a s kolegyňou Linda Evangelista vo videu "Too Funky" od George Michael. V roku 2004 nahrala jej prvý a jediný singel Shake Ya Body. V popovej kariére zlyhala, čo okomentovala v ANTM, "Neviem, čo som si myslela!... modelky nespievajú!" Taktiež vytvorila singel "K.O.B.E." s hviezdou NBA, Kobe Bryant a singel pre Disney film Life-Size, s názvom "Be A Star". V celku nahrala tri piesne.

Film

Banks měla v průběhu let menší role ve vícero filmech. Její filmový debut přišel v roce 1995, keď účinkovala v kritikou vychválenej dráme Higher Learning. Zahrala si spolu s Lindsay Lohan v Disney filme Life-Size, kde hrala bábiku menom Eve, ktorá ožila. Hrala vo filme Love Stinks z roku 1999, Coyote Ugly z roku 2000 a o dva roky vo filme Halloween: Oživenie (ôsmy film s tématikou Halloweenu).

Osobní život

Banks měla mnoho pozoruhodných vztahů s významnými muži, včetně ředitele John Singletona, investičního bankéře Craiga Davise, basketbalisty Chrise Webbera a zpěváka - Seala.

Banks vyjadrila, že preferuje vzťah s normálnym chlapcom, aby ušla nátlaku, ktorý so sebou prináša vzťah so známou celebritou a mediálne vyšetrovanie, ktoré s tým prichádza. Hovorí, že chce muža, ktorý "vie, ako oceniť prírodné krivky, keď ich vidí."

Přesně 8. května 2006, byla jmenována magazínem TIME jednou ze 100 nejvlivnějších lidí na světě.

Citát

  • „Čierne ženy vždy boli tieto líšky, živočíšne eroticé ženy. Prečo nemôžme byť popri tom patrične sexi americké devčatá ?“

Osobní údaje

  • Výška: 178 cm (5'10")
  • Váha: 55 kg (122 lbs.)
  • Vlasy: Kaštanové
  • Oči: kávové
  • Znamení: střelec
  • Míry: 89-58-89 cm.
  • Národnost: USA

Velká Galerie

YouTube

Tyra Bank "The Queen of the Runway Tribute"
The Downfall Of Tyra Banks


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Tyra Banks
Google nabízí fotografie a obrázky k tématu
Tyra Banks
Commons nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Tyra Banks
Náklady na energie a provoz naší encyklopedie prudce vzrostly.
Potřebujeme vaši podporu... Kolik ?? To je na Vás.
Náš FIO účet — 2500575897 / 2010