V sobotu 2. listopadu proběhla mohutná oslava naší plnoletosti !!
Multimediaexpo.cz je již 18 let na českém internetu !!

Chicago (skupina)

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
m (Nahrazení textu)
m (1 revizi)

Verze z 26. 4. 2014, 11:35


Chicago je pop-rock-blues-jazz-fusion skupina, založená roku 1967 v Chicagu, Illinois. Skupina začala jako politicky orientovaná, někdy experimentující rocková skupina, která se později přiklonila k měkčímu zvuku a stala se známou pro balady - hity, které produkovala ve velkém počtu. Skupina v 70. a 80. letech chrlila jeden hit za druhým. V počtu vydávaných alb a singlů byli druzí v pořadí za skupinou Beach Boys a řadí se k nejdéle fungujícím a nejúspěšnějším pop/rock and rollovým skupinám v USA. Podle časopisu Billboard, vedla skupina Chicago v 70. letech v amerických hitparádách.

Biografie

Začátky

Skupina se zformovala, když několik studentů hudby na DePaul University začalo hrát na šňůře nočních jamů v klubech univerzitních prostor i mimo ně. Přidali se další členové a skupina se rozrostla na sedm hráčů, stali se profesionály a začali si říkat The Big Thing (Velká věc). Skupina představovala neobvyklou a neobvykle všestrannou sestavu instrumentalistů, včetně saxofonisty Waltera Parazaidera, trombonisty Jamese Pankowa a trumpetisty Lee Loughnanea, společně s tradičnějšími rockovými nástroji, které představovali kytarakytarista Terry Kath, klávesista Robert Lamm, bubeník Danny Seraphine a basista Peter Cetera (který se k původní skupině připojil jako poslední). Zatímco získávali úspěchy s převzatými skladbami, pracovala skupina na svých původních písních a v roce 1968 se přestěhovali do Los Angeles v Kalifornii a pod vedením jejich kamaráda Jamese Williama Guercioa podepsali smlouvu s Columbia Records. Ovlivněni svou první nahrávkou, realizovanou začátkem roku 1969, skupina přijala nové jméno, Chicago Transit Authority.

Stejnojmenné první album The Chicago Transit Authority, bylo odvážným debutem: obsáhlé double album (od začínající skupiny dosud neslýchané, porovnávat s ním se snad mohlo jenom „Freak Out!“ od Mothers of Invention).

Externí odkazy