V sobotu 2. listopadu proběhla mohutná oslava naší plnoletosti !!
Multimediaexpo.cz je již 18 let na českém internetu !!
V tiskové zprávě k 18. narozeninám brzy najdete nové a zásadní informace.

Šablona:Článek dne HL/2017/31

Z Multimediaexpo.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
(+ Aktualizace)
(+ Aktualizace)
Řádka 1: Řádka 1:
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
<!-- Zde bude umístěn článek platný pro daný rok a den. Každému dni náleží jiný článek. -->
-
[[Soubor:Tokyo at Dusk-Blade Runner Extreme-TRFlickr.jpg|160px|right|Tokio v kultovním stylu Blade Runner]]
+
[[Soubor:Sinead OConnor-FolkFestival-2014-Flickr-01.jpg|right|160px|Sinéad O'Connor v roce 2014]]
-
'''[[Blade Runner]]''' je slavný [[Science fiction|sci-fi]] [[film]] režiséra [[Ridley Scott]]a z roku [[1982]].
+
'''[[Sinéad O'Connor]]''' (* [[8. prosinec|8. prosince]] [[1966]]) je [[Irsko|irská]] zpěvačka.
-
Blade Runner odehrávající se v [[Los Angeles]] v roce [[2019]] je příběhem osamělého detektiva Ricka Deckarda ([[Harrison Ford]]), který dostane od svého bývalého velitele poručíka Bryanta úkol pátrat po replikantech – androidech, kteří pronikli z jim určených pracovních koloniích na jiných planetách na Zem.
+
Rychle upoutala pozornost hudebního průmyslu a koncem [[1980-1989|osmdesátých&nbsp;let]] navázala spolupráci se zkušeným manažerem Fachtnou&nbsp;O'Ceallaighem spolupracujícím s [[U2]]. Spolu získali smlouvu s&nbsp;Ensign&nbsp;Records. Krátce po uzavření kontraktu nazpívala píseň „Heoine“, kterou složila s [[The Edge|Edgem]], kytaristou [[U2]]. Píseň byla zařazena na soundtrack filmu ''Captive'' z roku 1986. Spolupráce O'Ceallaigha a U2 byla vypovězena ze strany skupiny, která nelibě nesla O'Ceallaighovy komentáře na její adresu, Sinéad O'Connor nezůstala za&nbsp;O'Caalliaghem pozadu, pozornost upoutala kontroverzními výroky o&nbsp;Irské&nbsp;republikánské armádě i&nbsp;negativními komentáři na adresu U2.
-
Své pátrání začíná návštěvou společnosti Tyrell, která replikanty vyrábí. Setká se s šéfem koncernu a s mladou ženou Rachel ([[Sean Youngová]]). Na ní provede zkušebně test, který má odhalit, zda je testovaná osoba replikant nebo člověk. Ke svému překvapení Deckard zjišťuje, že Rachel je pouze pokročilý model replikanta a nikoli živá žena.
+
Hned svými dvěma prvními alby (''[[The Lion and the Cobra]]'' (1987) a ''[[I Do Not Want What I Haven't Got]]'' (1990)) zaznamenala značný úspěch a dočkala se pozitivní kritiky. Pozornost na sebe strhávala svým zpěvem, ale i rozhněvaným výrazem, vyholenou hlavou a stylem oblékání.
-
Malá skupina replikantů vedená Royem Battym ([[Rutger Hauer]]) se mezitím snaží odhalit způsob, jakým překonat základní omezení své existence: čtyřletý život. Snaží se proniknout do společnosti Tyrell, aby se mohli setkat přímo se svým tvůrcem, dr.&nbsp;Tyrellem.
+
''The Lion and the Cobra'' se ve větší míře neprosadilo mezi mainstreamovými posluchači, ale bylo nominováno na cenu [[Grammy Award|Grammy]] v kategorii Best Female Rock Vocal Performance. Singl „Mandinka“ se stal hitem v studentských rádiích, singl „I Want Your (Hands on Me)“ se v rádiích stal populární v remixované verzi s rapperkou [[MC Lyte]]. Dalším singlem ve [[Spojené království|Spojeném království]] a Irsku byl „Troy“, skladba se dočkala úspěchu na taneční scéně v [[Spojené státy americké|USA]] jako klubový remix v roce 2002. V roce 1988 O'Connor poprvé vystoupila v americké televizi v ''[[Late Night with David Letterman]]'', kde zahrála píseň „Mandinka“. Následující rok 1989 přispěla jako host na album ''[[Mind Bomb]]'' skupiny [[The The]], výsledkem byl „Kingdom of Rain“, duet s&nbsp;frontmanem skupiny Mattem&nbsp;Johnsonem.
-
Deckard se replikantům dostává na stopu, ale zároveň se zamilovává do Rachel, což ještě mnohem víc kopmlikuje jeho vztah k replikantům. Ti se zdají být mnohdy více lidskými než sami lidé. Deckard pochybuje o tom, zda sám není replikantem.
+
V roce 1990 se připojila spolu s dalšími hudebníky k bývalému členu skupiny [[Pink Floyd]] [[Roger Waters|Rogeru Watersovi]] při berlínském vystoupení osm měsíců po pádu [[Berlínská zeď|Berlínské zdi]]. (Roku 1996, hostovala na sólovém albu ''[[Broken China]]'' dalšího člena Pink Floyd – [[Richard Wright|Richarda Wrighta]]) V roce 1991 bylo její podání skladby „Sacrifice“ [[Elton John|Eltona Johna]] uznáváno jako jedna z nejlepších písní na tributu ''[[Two Rooms: Celebrating the Songs of Elton John & Bernie Taupin]]''.
-
Příběh graduje, Roy Batty proniká k dr.&nbsp;Tyllerovi a zabije ho. Deckard odhalí místo, kde se schovávají poslední dva zbylí replikanti Pris a Roy. Pris umírá a Deckard s Royem svádí dlouhý souboj v rozpadajícím se starém domě. Nakonec zachrání Roy Deckardovi život, vede krátký monolog o rozdílech mezi lidmi a replikanty a nakonec umírá. Deckard s Rachel společně utíkají...
+
Devět let trávila svůj čas střídavě v [[Londýn]]ě a [[Los Angeles]], v roce 1992 se ale vrátila do rodného [[Dublin]]u, aby žila nedaleko sestry a více se věnovala výchově syna Jakea, kterému tehdy bylo šest let. Několik měsíců strávila studiem zpěvu [[Bel Canto]] s Frankem Merrimanem z Parnell School of Music.
-
 
+
-
Existuje asi šest různých verzí Blade Runnera, které byly od doby, kdy film vznikl, představeny veřejnosti.
+
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>
<noinclude>[[Kategorie:Článek DNE]]</noinclude>

Verze z 13. 12. 2017, 22:49

Sinéad O'Connor v roce 2014

Sinéad O'Connor (* 8. prosince 1966) je irská zpěvačka.

Rychle upoutala pozornost hudebního průmyslu a koncem osmdesátých let navázala spolupráci se zkušeným manažerem Fachtnou O'Ceallaighem spolupracujícím s U2. Spolu získali smlouvu s Ensign Records. Krátce po uzavření kontraktu nazpívala píseň „Heoine“, kterou složila s Edgem, kytaristou U2. Píseň byla zařazena na soundtrack filmu Captive z roku 1986. Spolupráce O'Ceallaigha a U2 byla vypovězena ze strany skupiny, která nelibě nesla O'Ceallaighovy komentáře na její adresu, Sinéad O'Connor nezůstala za O'Caalliaghem pozadu, pozornost upoutala kontroverzními výroky o Irské republikánské armádě i negativními komentáři na adresu U2.

Hned svými dvěma prvními alby (The Lion and the Cobra (1987) a I Do Not Want What I Haven't Got (1990)) zaznamenala značný úspěch a dočkala se pozitivní kritiky. Pozornost na sebe strhávala svým zpěvem, ale i rozhněvaným výrazem, vyholenou hlavou a stylem oblékání.

The Lion and the Cobra se ve větší míře neprosadilo mezi mainstreamovými posluchači, ale bylo nominováno na cenu Grammy v kategorii Best Female Rock Vocal Performance. Singl „Mandinka“ se stal hitem v studentských rádiích, singl „I Want Your (Hands on Me)“ se v rádiích stal populární v remixované verzi s rapperkou MC Lyte. Dalším singlem ve Spojeném království a Irsku byl „Troy“, skladba se dočkala úspěchu na taneční scéně v USA jako klubový remix v roce 2002. V roce 1988 O'Connor poprvé vystoupila v americké televizi v Late Night with David Letterman, kde zahrála píseň „Mandinka“. Následující rok 1989 přispěla jako host na album Mind Bomb skupiny The The, výsledkem byl „Kingdom of Rain“, duet s frontmanem skupiny Mattem Johnsonem.

V roce 1990 se připojila spolu s dalšími hudebníky k bývalému členu skupiny Pink Floyd Rogeru Watersovi při berlínském vystoupení osm měsíců po pádu Berlínské zdi. (Roku 1996, hostovala na sólovém albu Broken China dalšího člena Pink Floyd – Richarda Wrighta) V roce 1991 bylo její podání skladby „Sacrifice“ Eltona Johna uznáváno jako jedna z nejlepších písní na tributu Two Rooms: Celebrating the Songs of Elton John & Bernie Taupin.

Devět let trávila svůj čas střídavě v Londýně a Los Angeles, v roce 1992 se ale vrátila do rodného Dublinu, aby žila nedaleko sestry a více se věnovala výchově syna Jakea, kterému tehdy bylo šest let. Několik měsíců strávila studiem zpěvu Bel Canto s Frankem Merrimanem z Parnell School of Music.