Affiliate marketing

Z Multimediaexpo.cz

Broom icon.png Tento článek potřebuje úpravy. Můžete Multimediaexpo.cz pomoci tím, že ho vylepšíte.
Jak by měly články vypadat, popisují stránky Vzhled a styl a Encyklopedický styl.
Broom icon.png

Affiliate marketing (také nazýván partnerský marketing[1] nebo provizní systém[2]) je marketingový nástroj internetových firem, který funguje na provázanosti stránek prodejce služeb nebo produktů se stránkami, které službu či výrobek doporučují. Jde o systém založený na propagaci produktu firmy prostřednictvím stránek affiliate partnerů, kteří za to dostávají nějaký podíl (provizi) z prodeje.

Obsah

Princip fungování

  1. Klient projde přes web stránku Prodejce na stránku Společnosti, nebo si na jeho webové stránce rezervuje něco, co nabízí daná společnost.
  2. Společnost se spojí s klientem a ověří objednávku. Spojit se může telefonicky, e-mailem apod.
  3. Po domluvě Společnosti s Klientem zaplatí Klient Společnosti.
  4. Společnost vyplatí Prodejci/cům. Suma je součástí jejich interní dohody (procenta, pevná částka apod.).
Princip fungování

Klady affiliate marketingu

Hlavní výhodou je kontrola nákladů na reklamu. Jelikož je reklama skrze affiliate program měřitelná, nevyplýtváme zbytečné finance na offline reklamy, u kterých nemůžeme zjistit jejich konkrétní efektivitu. Dalo by se říci, že náklady rostou pouze tehdy, pokud získáme nové zákazníky, což je našim cílem. Zároveň jsou affiliate reklamní odkazy na web stránkách formou kontextové reklamy, tudíž nejsou tak invazivní a návštěvníkům webu nepřekáží tolik jako například vyskakovací pop-up okna. Reklama snižuje finanční náklady i svou cíleností - určíte si cílovou skupinu, na kterou chcete svou reklamu zaměřit, a tudíž nevyplýtváte prostředky na pokrytí široké škály internetových uživatelů, kteří o vaši reklamu nemají zájem.[3]


Reference

  1. Co je Affiliate marketing
  2. Slovní k pojmů z oblasti affiliate marketingu
  3. VOLNÍKOVÁ, Eva. Slevové servery jako nový trend elektronického podnikání. Opava, 2011. Diplomová práce. Slezská univerzita v Opavě.

Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Affiliate marketing