Veronika Vařeková

Z Multimediaexpo.cz

Veronika Vařeková (* 1. června 1977, Olomouc) je českou supermodelkou.

Pochází z Olomouce a ve věku pouhých 19 roků se přestěhovala do New Yorku (USA). Na počátku chtěla navštěvovat Parsons School of Design, avšak místo toho si vybrala modeling a podepsala smlouvu s Next Model Management. Následně se však přestěhovala do Evropy, když bylo zřejmé, že tady bude úspěšnější. Mluví plynule třemi jazyky a má titul z Psychologie a výchovy. V červenci 2004 se provdala za hokejistu Philadelphia Flyers, Petra Nedvěda.

Obsah

Modelingová práce

Vařeková se celkem objevila šestkrát v edici plavek Sports Illustrated v období 19992002 a potom v letech 2004 a 2005. V roce 2004 byla na titulní stráně. Dále se pravidelně objevuje ve spojitosti se značkou Victoria's Secret a stala se tváří firmy Nivea. K dalším kontraktům patří Guess?, Chanel a Pantene. Na titulní stránku svých časopisů jí zařadil - Marie Claire, Harpers & Queen a Cosmopolitan. Přesto nebo možná právě proto, si jí muži nejvíce pamatují díky její práci pro katalog Victoria's Secret, čímž na sebe upoutala maximum pozornosti od svých konkurentek – Tyry Banks a Laetitii Casty.

Její práce pro Victoria's Secret jí dobře připravila na předvádění plavek, protože se objevovala na obálkách Sports Illustrated po čtyři následující roky, včetně vydání z roku 2001 (po boku s Yamilou Díaz-Rahi a Elsou Benitez).

Její jméno má v anglickém tisku často tvar — Veronica Varekova.

Problém roku 2006

V květnu 2006 Vařeková tvrdila, že magazín Maxim nezákonně použil její fotografie, kde je spoře oblečená (jen v punčocháčích, vysokých podpatkách a nahá od pasu nahoru), na obálce jeho červnového vydání. Série fotografií přitom byla vytvořená v roce 2005 pro britský magazín GQ společností Victoria's Secret. Potom však fotoagentura Corbis tyto fotky prodala časopisu Maxim. Vařeková tvrdí, že jí o prodeji nikdo neřekl a ani jí nepožádali o povolení.

"Dají mne na titulní stranu bez mého povolení", řekla novinářům. "Nemají na to právo". Vařeková prohlásila, že fotografie byli přizpůsobené pro Victoria's Secret, ale "pro Maxim se mi zdá, že jsou příliš neslušné". Časopis Maxim umístil Veroniku, bez ohledu na daný problém, na 32. místo ze 100 na svém seznamu Hot 100 List v roce 2006.

YouTube

Sports Illustrated's 50 Greatest Swimsuit Models (anglicky)
Veronica Varekova – AWF Goodwill Ambassador (anglicky)


Externí odkazy


Flickr.com nabízí fotografie, obrázky a videa k tématu
Veronika Vařeková
Náklady na energie a provoz naší encyklopedie prudce vzrostly.
Potřebujeme vaši podporu... Kolik ?? To je na Vás.
Náš FIO účet — 2500575897 / 2010